Marti a inceput Centura de Aur! Rezultatele din primele doua zile

centura-de-aurEditia 2015 a turneului international de box ”Centura de Aur” a debutat marti, in Sala Polivalenta din Craiova. Iata si care sunt rezultatele inregistrate in primele doua zile de competitie:

Marti 7 iulie
masculin
Categoria 56 kg
Josef Herczeg (Ungaria) bate la puncte pe Marius Hondaru (Romania)
Categoria 60 kg
Mihail Cvasiuc (R. Moldova) b. p. Gabil Mamedov (Rusia)
Categoria 75 kg
Anton Dimitrov (Bulgaria) b.p. Ionut Adrian Mihai (Romania)
feminin
Categoria 51 kg
Steluta Duta (Romania) b. p. Svetlana Dmitrieva (Rusia)
Snejana Holodkova (Ucraina) b. p. Melinda Pantis (Romania)
Categoria 60 kg
Iulia Tiplakova (Ucraina) b. p. Yeonji Oh (Coreea de Sud)
Categoria 75 kg
Liubov Pasina (Rusia) b. p. Florina Radu (Romania)
Natasha Gale (Anglia) b. p. Petra Szatmari (Ungaria)
Rana Mohamed Elsayed (Egipt) — Suyeon Seong (Coreea de Sud)

Miercuri 8 iulie
masculin
Categoria 49 kg
Joe Maphosa (Anglia) b. p. Maksim Ciuliaheev (Ucraina)
Wonko Kim (Coreea de Sud) b. p. Istvan Ungvari (Ungaria)
Categoria 64 kg
Hyunchul Lim (Coreea de Sud) b. p. Marcel Aradoaie (Romania)
Georgian Nyeki (Ungaria) b. p. Ninel Gheorghe (Romania)
Vadim Salasenji (Ucraina) b. p. Veronel Tarau (Romania)
Ahmed Aly Eslam (Egipt) b. p. Marian Visan (Romania)
Categoria 69 kg
Lucian Salageanu (Romania) b. p. Daniel Costea (Romania)
Marian Pita (Romania) b. p. Irinel Olaru (Romania)
Seunghyeon Lee (Coreea de Sud) b. p. Dmitro Scerbinka (Ucraina)
Said Mohamed Walid (Egipt) b. p. Szilard Farkas (Ungaria)
Categoria 81 kg
Andrei Aradoaie (Romania) b. p. Arthur Lynden (Anglia)
Andrei Zatosevshi (R. Moldova) b. p. Imre Bugyil (Ungaria)
Categoria 91 kg
Stanislav Kutin (Ucraina) b. p. Jiung Kim (Coreea de Sud)
Catalin Cristea (Romania) b. p. Abdalla Aly Samy (Egipt)
feminin
Categoria 75 kg
Natasha Gale (Anglia) b p. Rana Mohamed Elsayed (Egipt)
Maria Bova (Ucraina) b p. Liubov Pasina (Rusia)

sursa: Agerpres

Etichetat cu: , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Box

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2CS U Craiova22118
3Astra Giurgiu21109
4FCSB21109
5FC Botosani19106
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Voluntari1411-2
9CSM Poli Iasi1310-2
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11