Editia 2015-2016 a Ligii Europa a debutat marti. UPDATE / Botosaniul nu a reusit sa treaca de Tskhinvali

Liga-Europa

UPDATE / Mansa primului tur al Ligii Europa a continuat joi cu 48 de partide, intre care si intalnirea dintre FC Botosani si Thinvali.

FINAL / Vikingur (Insulele Feroe) – Rosenborg Trondheim (Norvegia) 0-2
FINAL / SJK Seinajoki (Finlanda) – FH Hafnarfjordur (Islanda) 0-1
FINAL / Linfield FC (Irlanda de Nord) – NSI Runavik (Insulele Feroe) 2-0
FINAL / Brondby IF (Danemarca) – AC Juvenes/Dogana (San Marino) 9-0
FINAL /  MTK Budapesta (Ungaria) – FK Vojvodina (Serbia) 0-0
FINAL / Skonto Riga (Letonia) – Saint Patrick’s Athletic FC (Irlanda) 1-1
FINAL / FC Lahti (Finlanda) – IF Elfsborg (Suedia) 2-2
FINAL / Atlantas Klaipeda (Lituania) – Beroe Stara Zagora (Bulgaria) 0-2
FINAL / Debreceni VSC (Ungaria) – FK Sutjeska (Muntenegru) 3-0
FINAL / Ordabasi Simkent (Kazahstan) – Beitar Ierusalim (Israel) 0-0
FINAL / JK Sillamae Kalev (Estonia) – Hajduk Split (Croatia) 1-1
FINAL / Buducnost Podgorica (Muntenegru) – Spartaks Jurmala (Letonia) 1-3
FINAL / Serif Tiraspol (Moldova) – Odds BK (Norvegia) 0-3
FINAL / Dinamo Tbilisi (Georgia) – Qabala FK (Azerbaidjan) 2-1
FINAL / FC Differdange 03 (Luxemburg) – Bala Town FC (Tara Galilor) 3-1
FINAL / Steaua Rosie Belgrad (Serbia) – Kairat Alma Ata (Kazahstan) 0-2
FINAL / FC Aktobe (Kazahstan) – Nomme Kalju (Estonia) 0-1
FINAL / Go Ahead Eagles (Olanda) – Ferencvaros Budapesta (Ungaria) 1-1
FINAL / NK Domzale (Slovenia) – FK Cukaricki (Serbia) 0-1
FINAL / FK Kukesi (Albania) – Torpedo Jodino (Belarus) 2-0
FINAL / KF Shkendija (Macedonia) – Aberdeen FC (Scotia) 1-1
FINAL / Flora Tallinn (Estonia) – FK Rabotnicki (Macedonia) 1-0
FINAL / Dinamo Batumi (Georgia) – Omonia Nicosia (Cipru) 1-0
FINAL / FK Trakai (Lituania) – HB Torshavn (Insulele Feroe) 3-0
FINAL / Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) – MSK Zilina (Slovacia) 1-4
FINAL / Alaskert FC (Armenia) – Saint Johnstone FC (Scoţia) 1-0
FINAL / Olimpic Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) – Spartak Trnava (Slovacia) 1-1
FINAL / UE Sant Julia (Andorra) – Randers FC (Danemarca) 0-1
FINAL Kruoja Pakruojis (Lituania) – Jagiellonia Bialystok (Polonia) 0-1
FINAL / KF Laci (Albania) – Inter Baku (Azerbaidjan) 1-1
FINAL / Stromsgodset IF (Norvegia) – FK Partizani (Albania) 3-1
FINAL / FK Jelgava (Letonia) – Litex Loveci (Bulgaria) 1-1
FINAL / West Ham United (Anglia) – FC Lusitans (Andorra) 3-0
FINAL / Ceadar Lunga (Moldova) – Apollon Limassol (Cipru) 0-2
FINAL / FC Sirak (Armenia) – HSK Zrinjski (Croatia) 2-0
FINAL / VPS Vaasa (Finlanda) – AIK Solna (Suedia) 2-2
FINAL / Mladost Podgorica (Muntenegru) – Neftci Baku (Azerbaidjan) 2-2
FINAL / University College Dublin AFC (Irlanda) – F91 Dudelange (Luxemburg) 1-0
FINAL / NK Celje (Slovenia) – Slask Wroclaw (Polonia) 0-1
FINAL / Birkirkara FC (Malta) – Ulisses FC (Armenia) 0-0
FINAL / AUK Broughton FC (Tara Galilor) – Lokomotiva Zagreb (Croatia) 1-3
FINAL / FC Botosani (Romania) – Thinvali (Georgia) 1-1
FINAL / Europa FC (Gibraltar) – Slovan Bratislava (Slovacia) 0-6
FINAL / SP La Fiorita (San Marino) – FC Vaduz (Liechtenstein) 0-5
FINAL / Vikingur Reykjavik (Islanda) – NK Koper (Slovenia) 0-1
FINAL / Newtown AFC (Tara Galilor) – Valletta FC (Malta) 2-1
FINAL / Glenavon FC (Irlanda de Nord) – Sahtior Soligorsk (Belarus) 1-2
FINAL / Cork City (Irlanda) – KR Reykjavik (Islanda) 1-1

Marti seara a debutat oficial editia 2015/2016 a Ligii Europa. Iata rezultatele din prima mansa a turului I preliminar:

FINAL / Balzan Youths – Željezničar 0-2
FINAL / Progres Niedercorn – Shamrock Rovers 0-0
FINAL / Renova – Dacia Chisinau 0-1

In aceeasi faza va intra in competitie si FC Botosani, joi, care va debuta pentru prima data in istorie, in Europa, pe propria arena cu Tskhinvali, din Albania.

In turul II va intra in competie si Astra Giurgiu, care va debuta in noul sezon european, in deplasare, pe terenul scotienilor de la Inverness.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL EXTERN, Liga Europa

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2CS U Craiova22118
3Astra Giurgiu21109
4FCSB21109
5FC Botosani19106
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Voluntari1411-2
9CSM Poli Iasi1310-2
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11