CSU Craiova a fost invinsa de catre Ludogoret in al cincilea amical al verii

csu-craiova-pregatireCSU Craiova a pierdut meciul amical disputat impotriva campioanei Bulgariei, Ludogoret Razgrad, in cadrul cantonamentului din Austria. Formatia de la sud de Dunare s-a impus cu 1-0, dupa un gol marcat de Chunchukov, in minutul 76, cu un sut din interiorul careului.

In minutul 31, Herghelegiu a obtinut un penalty pentru olteni, insa sutul puternic al lui Bawab, de pe punctul cu var, a fost respins in bara de catre portarul Borjan.

Pentru CSU Craiova au evoluat urmatorii jucatori in urmatoarea dispunere tactica: Balgradean (Straton 46) – Achim (Carstea 66), Acka (Mazarache 71), Popov (Kay 46), Vatajelu (Briceag 66) – Baluta (Curelea 66), Mateiu (Dumitras 66), Tarnacop (Avramia 71), Rocha (Sin 71) – Bawab (Bancu 66), Hergheligiu (Ferfelea 66).

La bulgari, Cosmin Moti a fost titular, in timp ce Andrei Prepelita, prezentat azi la noua formatie, a urmarit partida din tribune.

Multa lume ne considera printre favoriti la titlul de campioana, dar scopul nostru este acela de a forma o echipa buna. Este un campionat diferit fata de ce s-a jucat pana acum, asa că avem obiective de etapa. Prima data tintim calificarea in play-off, după care vom vedea”, a zis dupa meci, Sorin Cartu, conform Digi Sport.

sursa foto: csuc.ro