Cosmin Olaroiu a obtinut primul succes la Cupa Asiei! Nationala Arabiei Saudite pastreaza sanse sa treaca de grupa

arabia-sauditaCosmin Olaroiu a obtinut primul succes la Cupa Asiei pe banca nationalei Arabiei Saudite. Formatia antrenata de roman a invins, in cel de-al doilea meci al grupei B, reprezentativa Coreei de Nord, scor 4-1.

Selectionata saudita era obligata sa invinga pentru a mai pastra sanse sa iasa din grupe. Nord coreenii au fost cei care au deschi scorul, prin Ryang (11). Sauditii au revenit si au egalat in minutul 37, prin Naif Hazazi, rezultat cu care s-a intrat la pauza. In debutul reprizei secunde, elevii lui Cosmin Olaroiu au inscris de doua ori prin Mohammad Al Sahlawi (52 si 54). In minutul 77 Al Abid a inscris golul 4 pentru Arabia Saudita si a stabilit scorul fina, 4-1 pentru nationala pregatita de Olaroiu.

In ultimul meci al grupei B, Arabia Saudita va intalni Uzbekistanul, pe 18 ianuarie.