EXCLUSIV / Catalin Imparatu este bucuros de victoria clara in fata Brailei, dar ramane cu picioarele pe pamant: „Am avut si noroc, rezultatul nu reflecta ce a fost pe teren”

Balotesti-jucatoriFC Balotesti a reusit sa castige la diferenta clara in aceasta etapa partida cu CF Braila, 4-1, desi ilfovenii au evoluat o buna perioada cu un om mai putin. Catalin Imparatu, directorul sportiv al celor de la Balotesti spune ca norocul de aceasta data a fost de partea formatiei sale, recunoscand ca rezultatul final nu a reflectat realitatea din teren.

Meciul a fost echilibrat, desi scorul a fost bun pentru noi, nu a reflectat ceea ce s-a intamplat pe teren. Am dus meciul foarte bine pana la pauza, apoi cei de la Braila au venit peste noi, dar noi i-am prins pe contraatac si in 10 minute am terminat meciul.

In acest meci am avut noroc, in celelalte nu prea. Singrul meci unde echipa nu a fost la nivelul ei a fost cel cu Dorohoiul. Baietii trebuie sa joace si sa dea goluri, pentru ca atunci cand marcam ne merge jocul.

Din etapa a noua nu am mai reusit sa bagam acelasi cuplu de fundasi centrali. Ba se accidenteaza, ba sunt suspendati. Jucam mereu cu improvizatii.

Exista si presiune a rezultatelor, dar nu exagerata. Daca pui presiune mare poti sa pierzi meciul pentru ca nu sunt jucatori cu o valoare extraordinara.

Salriile sunt la zi, prime nu au vum sa vina, incercam sa ne facem treaba asa„, a spus acesta in emisiunea „Fotbal la matineu”.