FINAL / U Cluj – Gaz Metan Medias 1-0. Lemnaru scoate „sepcile rosii” din zona retrogradabila!

u-cluj-gaz-metan-mediasUniversitatea Cluj a legat doua victorii dupa reusita in fata rivalei CFR de saptamana trecuta si iese din plutonul retrogradabil, la doua puncte de locul 15, pe care a cazut Sageata Navodari. Luni, in etapa cu numarul 25, „sepcile rosii” s-au impus pe teren propriu in fata lui Gaz Metan Medias cu scorul de 1-0, gratie golului marcat de Lemnaru in minutul 60. Peste 21 de minute, avea sa rateze insa o lovitura de la 11 metri pe care tot el o obtinuse, cu un sut slab pe mijlocul portii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

„U” Cluj: Veselovsky – €“ Ciupe, Abrudan, Ninu, Gercaliu – €“ Bucsa, Lungu – €“ Boutadjine, Calcan, Tarnacop – €“ Lemnaru

Gaz Metan: Plesca – €“ Zaharia, Muth, Frasinescu, Buzean – €“ Todea, Tahar – €“ Al. Munteanu, Bawab, C. Petre – €“ Robertson Rezerve: Vatca – €“ Trtovac, Mach, Djalo, R. Avram, Llullaku, Markus