EXCLUSIV / Valeriu Iftime: „Nu ma duc sa vad meciul cu Steaua pentru ca nu vreau sa vad cu pierdem!”

Iftime-BotosaniLuni seara, de la ora 21:00, Steaua va primi vizita echipei FC Botosani, pe terenul din Ghencea, in ultima partida din etapa a 25-a. Botosanenii sunt echipa cea mai in forma din ultimele patru etape, reusind victorii pe linie, dar finantatorul echipei nou promovate in Liga 1 nu va veni la meci din cauza faptului ca victoria gazdelor este mai mult decat previzibila.

Nu o sa vad meciul cu Steaua din tribuna, dar nu-i nimic, am toate energiile pozitive trimise catre echipa. Steaua e echipa buna pe orice palier si ne este superioara la toate capitolele, dar de asta e frumos fotbalul, ca exista echipe care pot face surprize. A juca cu Steaua e o mare onoare daca esti fotbalist. De asta cred ca emotii vor exista in randul echipei noastre, dar sper ca la ora jocului acestea sa se risipeasca. Ca sa fiu sincer, durerea mea e ca nu pot sa fiu prezent la un meci in care stiu sigur ca iau bataie! Totusi, cred ca daca vom avea atitudine si inteligenta putem face surpriza.

Vrem ca Steaua sa aiba stadionul plin la meciul cu noi, pentru ca fotbalul nu trebuie sa se joace fara spectatori. Fotbalul se joaca pentru public, iar daca nu constietizam asta este o mare greseala.

Vreau ca Leo Grozavu sa continue langa echipa, poate cel mai modern antrenor pe care l-a avut echipa noastra, iar din acest motiv cautam sa avem o continuitate pe aceasta latura. Sper sa-i merga mai departe asa cum i-a mers si pana acum. Nu vreau sa fie unul ca Miriuta, care a lasat un proiect de viitor la Ceahlaul pentru a ajunge la CFR Cluj sa-si rupa gatul„, a declarat finantatorul echipei FC Botosani, Valeriu Iftime, in emisiunea „Executii in direct”.  „, a declarat finantatorul echipei FC Botosani, Valeriu Iftime, in emisiunea „Executii in direct”.

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în LIGA I

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FC Botosani1367
3CS U Craiova1264
4FCSB1263
5Astra Giurgiu1163
6Dinamo Bucuresti963
7FC Voluntari860
8CSM Poli Iasi86-2
9ACS Poli Timisoara76-3
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias46-8
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti26-6