FINAL / Pandurii – CFR Cluj 0-1. Prima victorie a trupei lui Miriuta in acest an!

pan-cfrUltimul meci al zilei de sambata din Liga 1 a adus fata in fata pe Pandurii si CFR Cluj, doua echipe cu stari de spirit total diferite. Dupa 90 de minute in care ambele echipe nu prea au contat in atac, oaspetii au introdus mingea in poarta in minutele de prelungiri reusind totodata primul succes pe 2014. Italianul Picollo a inscris golul izbavitor!

Gorjenii vin dupa o victorie mare in „Stefan cel Mare”, succes ce mentine Pandurii in lupta pentru locul 4. Echipa antrenata de Cristi Pustai este in acest moment pe locul 6, la doar un punct spatele celor de la Vaslui si Dinamo.

Ardelenii sunt intr-o situatie foarte grea, jucatorii sunt neplatiti de luni bune, iar rezultatele negative vin pe banda rulanta in acest an. Vasile Miriuta nu aq reusit sa obtina inca vreun succes pe banca CFR-ului, iar un nou insucces ii poate implica serios pe ardeleni in lupta pentru retrogradare. Nici programul viitor nu este de partea clujenilor, ei urmand sa joace in urmatoarele etape cu Petrolul, Otelul, Astra si Dinamo.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:30.