Polo – Liga Campionilor / A saptea infrangere pentru CSM Digi Oradea!

polo2Nici in etapa a opta a grupelor Ligii Campionilor, CSM Digi Oradea n-a reusit sa obtina primul succes, fiind invinsa de ocupanta locului al treilea, Partizan Belgrad, scor 7-9. Ultimele meciuri vor fi cu AN Brescia, a doua clasata, in deplasare si cu Spandau Berlin, locul 4, in bazinul propriu.

Oaspetii au reusit doua sferturi remarcabile, castigate cu 5-1 si 2-1. Pauza a fost un sfetnic bun pentru poloistii antrenati de Dorin Costras, care s-au impus in urmatoarele 10 minute cu 4-1. Din pacate, in ultima repriza, n-au reusit decat un rezultat egal, 1-1, parasind bazinul invinsi.

Au marcat pentru echipa noastra Dunca, 3,Negrean, 2, Cupic, 1 si Diaconu, 1. Grupa este condusa de Radnicki Kragujevac, 15 puncte, din sapte meciuri, secondata de AN Brescia, 15 si  Partizan Belgrad, 15, un joc mai mult.

sursa foto: csmoradea.ro