FINAL / Gloria Bistrita – FC „U” Craiova 3-0. Lectie de fotbal predata in 9 jucatori!

Gloria-FC-U-CraiovaGloria Bistrita s-a impus cu 3-0 in fata lui FC Universitatea Craiova, la finele unui meci pe care gazdele l-au incheiat in doar noua jucatori. Bistritenii au dominat partida in cea mai mare parte a timpului de joc.

Golurile au fost marcate de Balasa (‘4), Chitu (’27) si Bruma (’35). La un minut dupa marcarea golului trei, Bruma a lasat Gloria in inferioritate numerica in urma unui cot aplicat in figura lui Stan. Cu un sfert de ora inainte de epuizarea timului regulamentar, gazdele au ramas in doar noua jucatori de camp dupa o noua eliminare, dar FC U Craiova nu a reusit sa reduca diferenta nici macar de la pucntul cu var, Saceanu ratand un penalty.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Parcursul oscilant din 2014, datorat instabilitatii financiare, a facut ca FC Universitatea Craiova sa piarda „teren” in privinta accederii in play-off, ocupand doar locul opt, in acest moment, in clasamentul, cu 23 de puncte, fiind la o distanta de doua puncte de pozitia a sasea, care asigura prezenta in lupta pentru promovare, loc ce este ocupat de Olimpia Satu Mare si Gloria Bistrita, adversarul din aceasta dupa-amiaza.