S-a stabilit programul etapelor 26, 27 si 28! Dinamo – Astra se joaca pe 20 aprilie, de la ora 14:00!

program-l1Liga Profesionista de Fotbal a anuntat, pe site-ul oficial, programul meciurilor din etapele 26, 27 si 28. Pe 20 aprilie, in duminica Pastelui, se vor juca patru meciuri, intre care si meciul dintre Dinamo si Astra, meci in care ambele echipe urmaresc victoria, „cainii” vizand locul 4, in timp ce giurgiuvenii trebuie sa isi consolideze pozitia secunda.

Programul meciurilor si televizarile:

ETAPA 26:

Vineri 4.04.2014
Concordia – Ceahlaul, ora 18:30 Digi Sport
Vaslui – Viitorul, ora 21:00 Digi Sport

Sambata 5.04.2014
FC Botosani – Corona, ora 15:30 Dolce Sport
Poli Timisoara – Steaua, ora 21:30 Digi Sport

Duminica 6.04.2014
FC Brasov – Astra, ora 18:30 Digi Sport
CFR Cluj – Petrolul, ora 21:00 Digi Sport

Luni 7.04.2014
Gaz Metan – Pandurii. ora 18:30 Digi Sport
Sageata – U Cluj, ora 19:30 Dolce Sport
Dinamo Otelul, ora 21:00 Digi Sport

ETAPA 27:

Vineri 11.04.2014
Corona – Poli Timisoara, ora 18:00 Digi Sport
Steaua – FC Vaslui, ora 20:30 Dolce Sport/Antena 1

Sambata 12.04.2014
Astra – Concordia, ora 18:00 Digi Sport
Petrolul – Gaz Metan, ora 20:30 Digi Sport

Duminica 13.04.2014
Otelul – CFR, ora 18:30 Digi Sport
Ceahlaul – Dinamo, ora 21:00 Digi Sport

Luni 14.04.2014
U Cluj – FC Botosani, ora 18:30 Digi Sport
Viitorul – FC Brasov, ora 19:00 Dolce Sport
Pandurii – Sageata, ora 21:00 Digi Sport

ETAPA 28:

Sambata 19.04.2014
Vaslui – Corona, ora 17:00
CFR – Ceahlaul, ora 19:30

Duminica 20.04.2014
Dinamo – Astra, ora 14:00 Dolce Sport/ Antena 1
FC Botosani – Pandurii, ora 16:30 Digi Sport
Gaz Metan – Otelul, ora 19:00 Digi Sport
Sageata – Petrolul, ora 21:30 Digi Sport

Luni 21.04.2013
Poli Timisoara – U Cluj, ora 18:30 Digi Sport
FC Brasov – Concordia, ora 19:30 Dolce Sport
Viitorul – Steaua, ora 21:00 Digi Sport

Sursa foto: fanatik.ro

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în LIGA I

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj19712
2FC Botosani1678
3CS U Craiova1576
4FCSB1574
5Dinamo Bucuresti1274
6Astra Giurgiu1273
7ACS Poli Timisoara107-1
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari87-2
10OSK Sf Gheorghe67-7
11FC Viitorul57-3
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna27-5
14Juventus Bucuresti27-7