Gabi Balint, multumit de jucatorii cu care va trebui sa promoveze in Liga 1: „In repriza secunda le-am spus s-o lase mai moale!”

gabi-balint-cs-uDebutul lui Gabi Balint pe banca echipei CS U Craiova a adus si cele mai multe goluri marcate in etapa a 18-a din Seria II a ligii secunde, 6-0 cu Minerul Motru, ultima in clasament

Tehnicianul a tras deja primele concluzii despre jucatorii pe care ii are la dispozitie si cu care va trebui sa promoveze, afirmand ca este multumit de devotamentul aratat de jucatori.

Mi-a placut in primul rand devotamentul baietilor, din primul si pana in ultimul minut al meciului cu Motru. in repriza a doua le-am spus eu sa o lase mai usor pentru ca miercuri avem meci important cu Slatina. Suntem in catonament, nimeni nu a primit vreo zi libera”, a declarat antrenorul, conform Liga2.prosport.ro.

Acesta spera ca spectatorii craioveni sa regaseasca drumul spre Stadionul “Ion Oblemenco”, in conditiile in care la meciul cu Minerul Motru au asistat 4.000 de oameni.

E important sa terminam pe primul loc acest campionat, chiar daca nu conteaza foarte mult. Dar este important pentru moralul echipei si pentru public. Spectatorii au venit cati au venit, data viitoare poate vin cu 1.000 mai mult si tot asa …” a mai spus Balint.

M-am gandit sa odihnesc anumiti jucatori pentru jocul de miercuri, cu FC Olt, dar am zis sa tratam serios si acest meci. Vom vedea ce vom face la Slatina. Un rezultat negativ cu o echipa cum e Motru ne tragea in jos. Mie nu imi place sa ma joc cu rezultatele. Acum suntem descatusati, privim altfel in viitor”, a spus Balint.