„Motanul”, prima pozitie in topul golgheterilor din Turcia, la egalitate cu Burak Ilmaz si Aatif Chahechouhe!

Stancu-GenclerbirligiBogdan Stancu a devenit o adevarat „bestia nerra” pentru echipele din Turcia, iar de duminica, dupa meciul Genclerbirligi – Elazigspor, 3-1, fostul stelist a ajuns la cota 13 si imparte prima pozitie in clasamentul golgheterilor cu Burak Ylmaz(Galatasaray) si Aatif Chahechouhe(Sivasspor)!

Atacantul nationalei Romaniei a marcat golul al doilea pentru Genclerbirligi, in minutul 29, dupa ce Jimmy Durmaz deschisese scorul in minutul 16. Serdar Ozkan a redus din diferenta pentru oaspeti (’58), iar scorul final avea sa fie stabilit de Caglar Birinci, dintr-un penalty (’67).

Genclerbirligi a urcat in clasament pana pe locul al 13-lea, cu 34 de puncte, la egalitate cu Bursaspor.

Sursa: „Digi Sport”