FINAL / Sageata – Steaua 1-2. Keseru, gol si pasa de gol pentru Varela, iar titlul 25 este tot mai aproape!

sageata-steauaSageata a dat piept, duminica seara, in etapa cu numarul 24 a Ligii 1 cu detinatoarea titlului en-titre, Steaua, lidera in clasament si singura echipa fara infrangere in acest sezon.

Fara infrangere a ramas si dupa acest meci, chiar daca gazdele au inceput meciul cum nu se putea mai bine, gol Guerra, in minutul 7! Reghe a mutat imediat dupa prima jumatate de ora, Keseru in locul lui Stanciu, iar oradeanul a egalat, trei minute mai tarziu, dintr-un penalty scos de Sanmartean. Zece minute de la reluare, Varela a inscris cu capul, a stabilit scorul final, iar Steaua s-a distantat la 8 puncte in fruntea clasamentului!

In tur, elevii lui Laurentiu Reghecampf au facut spectacol in Ghencea cu nou-promovata de la malul marii, impunandu-se cu 5-0, prin golurile lui Federico Piovaccari (‘4), Andrei Prepelita (’20), Adrian Cristea (’41) si Pantelis Kapetanos (’72,’82).

Meciul Sageata-Steaua va fi transmis in direct pe DigiSport 1 si va putea fi urmarit in format LIVE TEXT pe SPTFM.ro.

Echipele care au evoluat:

SAGEATA: Panagopoulos – Lopez, Cr. Munteanu, Popa, Peteleu – Johnson, Muzac – Vezan, Deletic, Achim – Guerra
Rezerve: Baican, Al. Tudose, Pana, I. Iordache, D. Viorel, Navarro, M. Roman

STEAUA: Nita – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii (cpt), Sanmartean – Popa, Stanciu, Tanase – Chipciu
Rezerve: Bogatinov Prepelita, Georgievski, Piovaccari, Keseru, Radut, Iancu