Finala Ligii MOL / Corona Brasov invinge in deplasare pe Nove Zamky si va juca acasa al saselea meci!

liga-molCondusa cu 3-1 dupa primele patru confruntari ale finalei Ligii MOL cu Nove Zamky, ASC Corona 2010 Brasov a castigat luni seara in Slovacia cu 3-2 si va incerca joi, pe teren propriu, sa restabileasca egalitatea si, implicit, un meci decisiv, in deplasare. O infrangere, ar oferi titlul adversarilor.

Dupa ce au deschis scorul in secunda 55 prin Zsombor, brasovenii au primit doua goluri inscrise de Podstavek, in minutul 7 si de Uram, in ultima secventa a primei reprize. Molnar a egalat, in minutul 29, fructificand o pasa de la Saluga, dupa un contraatac fulgerator al acestuia, iar Zsok a marcat golul victoriei in minutul 47, in superioritate numerica. Butocino si Saluga au ratat majoritatea scorului in ultimele doua minute, iar slovacii, scotand portarul, n-au reusit sa restabileasca egalitatea, care ar fi dus meciul in prelungiri, cu gol de aur.

Urmeaza joi, de la ora 19,30, al saselea joc, la Brasov.