FINAL / Petrolul Ploiesti – Astra Giurgiu 1-1! Remiza pentru Steaua! Astra pierde teren in lupta pentru titlu

petrolul-astraMeci mare, duminica, in etapa cu numarul 23 a Ligii 1 intre marile rivale Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu. Rezultatul final a fost insa exact cel pe care si-l doreau rivalii din Ghencea, o remiza care nu ajuta niciuna dintre cele doua echipe. Astra a deschis scorul cu 3 minute inainte de pauza, cand Alcenat a inscris in proprie poarta. Se parea ca giurgiuvenii se indreapta spre o victorie ce o pastra in lupta pentru titlu, insa Hoban nu a fost deacord si a inscris in prelungiri, pentru un 1-1 care favorizeaza Steaua, ce este aproape de al doilea titlu consecutiv.

PETROLUL: Pechana – Alcenat, Ferreira, Alves, Guilherme – Hoban, Pires, Zicu, Mutu, Teixeira – Tamuz
Antrenor: Razvan Lucescu

ASTRA: Coman – Papp, Morais, Gaman, Yazalde – Laban, Takayuki, Iorga, Amorim, Cristescu – Youseff
Antrenor: Daniel Isaila