FINAL / Rapid Bucuresti – CSMS Iasi 0-2. „Fiarele” lui Lacatus au facut prapad in Giulesti

Rapid-CSMS-IasiCSMS Iasi a invins Rapidul pe stadionul de sub Podul Grant, in derby-ul cu numarul 20 a Seriei 1, moldovenii trecand astfel pe primul loc in clasament.

Elevii lui Lacatus au controlat meciul de la un capat la altul, pe fondul unui joc anemic al Rapidului, care nu a mai beneficiat de aportul lui Pancu, aflat intr-o zi proasta, in care nici pasele la coechipieri nu i-au iesit.

Scorul a fost deschis de Palimaru, care a reluat din semi-foarfeca o lovitura de corner, in prelungirile primei reprize, dupa ce anterior ratase singur cu portarul, la fel cum facuse si Herghelegiu cu cateva minute inainte.

In minutul 61, o noua lovitura de la coltul terenului s-a dovedit „fatala” pentru giulesteni. Centrarea lui Tiganasu in careu a fost reluata cu capul de Liviu Mihai in plasa portii lui Draghia, cel mai bun jucator al Rapidului, providential in numeroasele situatii mari de a inscrie pe care si le-au creat iesenii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Rapid: Draghia – Al. Coman, Al. Iacob, D. Lung, I. Voicu – Doman, E. Dica – D. Niculae, Pancu, Fl. Calin – Martin

CSMS Iasi: Caparco – Radovici, Cretu, Mihalache, Tiganasu – Olah, Plamada – Bosoi, L. Mihai, Herghelegiu – Palimaru

Etichetat cu: , , , , , , , ,