FINAL / FC Clinceni – Rapid 0-0! Giulestenii scapa cu un punct din buzunar din provincie

cli-rapRapid a obtinut un punct important la Clinceni, dupa 90 de minute in care niciuna dintre echipe nu a reusit sa se ridice la nivelul asteptarilor unui meci foarte important pentru economia clasamentului play-off.

Nici vedeta Daniel Niculae nu a reusit sa ridice stacheta partidei, singurul moment in care s-a remarcat pe teren fiind in startul  reprizei secunde, cand nu a reusit din 16 metri sa-l invinga pe portarul Bolboasa.

Ultima parte a intalnirii a fost dominata insa de gazde, care a trecut de doua ori pe langa gol: prima data prin fostul rapidist Karamyan, care a fost aproape sa rupa transversala cu un sut naprasnic de la 40 de metri si a doua oara prin  Rosu, care nu a reusit sa-l invinga pe Draghia din 6 metri.

Echipe de start:

Clinceni: Bolboasa – St. Stancu, Nitu, Straton, Art. Karamyan – Olariu, B. Patrascu, Puscas – Mbella, Baltoi, Arm. Karamyan

Rapid: Draghia – Coman, Lung, Iacob, I. Voicu –  Martin,  Pancu (cpt.), Sandulescu, E. Dica – D. Niculae, Ciolacu