Hochei. Finala Ligii MOL. Corona Brasov pierde in prelungiri, dar va juca doua meciuri in propria arena!

Nove-Zamky-hocheiNove Zamky a castigat si a doua partida a finalei Ligii MOL, jucata in Slovacia, cu ASC Corona Brasov 2010, de data asta, in prelungiri, scor 3-2.

Urmeaza joi si vineri doua meciuri pe terenul echipei noastre, care pot stabili sau prelungi deznodamantul intalnirii. Trofeul revine formatiei care castiga trei meciuri din cinci jocuri. Gazdele au marcat in minutul 1,20 prin Weissmann, dar brasovenii au preluat conducerea dupa reusitele lui Nagy, 25,52 si Saluga, 27,12.

Slovacii au egalat in urma golului inscris de Uram cu 12,14 minute inainte de incheierea timpului regulamentar. Prelungirile n-au durat decat 28 de secunde, Kames marcand golul victoriei, in urma careia Nove Zamky conduce cu 2-0.