FINAL / Olimpia Satu Mare – CS U Craiova 1-1. Un punct castigat pentru olteni sau doua pierdute: un egal convenabil

Olimpia-Satu-Mare-CS-U-CraiovaCS Universitatea Craiova a incheiat la egalitate partida disputata in deplasare cu Olimpia Satu Mare, scor 1-1. Desi au dominat prima repriza, oltenii s-au vazut condusi in minutul 31, dupa ce Bujor a reusit sa deschida scorul din lovitura libera. Doar de 6 minute au avut insa nevoie elevii lui Ovidiu Stanga pentru a egala, Ferfelea reluand in poarta centrarea lui Valskis in careu.

Scorul a ramas nemodificat la pauza si s-a conservat pana la finele partidei desi formatia din Banie a avut sansa de a prelua conducerea scorului in cateva randuri, iar sat-marenii au ratat in ultimele minute ale intalnirii o dubla-ocazie rezolvata de portarul Brac.

Remiza de la Satu Mare pastreaza neschimbata situatia in clasament, CSU ramanad la egalitate de puncte cu liderul CSM Ramnicu Valcea (26p), care a incheiat la scor alb partida disputata pe terenul Gloriei Bistrita.