FINAL / SC Bacau – Rapid 1-2! Draghia este eroul giulestenilor! Eliminare si penalty ratat pentru gazde

bac-rapRapidul a reusit sa castige primul meci oficial al anului. Giulestenii s-au impus greu pe terenul lui CS Bacau. Oaspetii au reusit sa deschida scorul la finalul primei reprize, dupa un autogol al gazdelor. Bacauanii au egalat in minutul 54, prin golul superb al lui Schiopu. Gazdele au ramas in 10 in minutul 70 si au primit golul 2 noua minute mai tarziu. Portarul oaspetilor, Draghia s-a evidentiat in minutul 81, cand a aparat un penalty si a scos din nou excelent la aceeasi faza. Rapdiul ramane liderul seriei a doua in urma acestui rezultat.

Echipe de start:

Bacau: Petrariu – Luncanu, Lozneanu, Burca, C. Miron – Dumitriu, C. Tudor, Schiopu, B. Rusu – Hurdubei, Predoiu

Rapid: Draghia – Coman, Tinc, Sandulescu, Voicu – Selagea, Dica, Martin, Doman – Ciolacu, Pancu