Cale libera catre Rapid? EXCLUSIV / Eugen Parvulescu: „Oficial, domnul Sarcina nu este finantatorul echipei Pandurii!”

Eugen-ParvulescuDuminica dupa-amiaza, Pandurii Targu Jiu a disputat un amical in compania lui Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu. S-a terminat 5-1 pentru uncraineni, insa presedintele gorjenilor, Eugen Parvulescu, s-a declarat multumit de atitudinea jucatorilor, cel putin in repriza secunda.
In urma cu o saptamana, managerul echipei FC Universitatea Craiova, Marin Condescu, a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca omul de afaceri Nicolae Sarcina este noul finantator al Pandurilor. Acum, presedintele echipei gorjene, spune ca patronul lantului de magazine „Succes” nu ocupa nicio astfel de functie in mod oficial in cadrul clubului.

Am pierdut amicalul cu Sahtior, la un scor mare, dar stim cu totii ce investitii se fac la echipa lui Mircea Lucescu. A fost o diferenta mare, dar atitudinea jucatorilor nostri a fost foarte buna. Primele trei goluri s-au marcat in trei minute, dupa o perioada in care am ratat cel putin o ocazie mare. Apoi am avut si o bara si chiar un penalti neacordat. Repriza a doua a fost echilibrata si, daca e sa ne luam dupa ce s-a jucat, consider ca a fost un test bun.

Am vorbit si eu cu Dan Nistor si cred ca s-a pripit putin atunci cand a spus ca nu a jucat pentru ca e roman. Este inca sub contract cu echipa din Franta si trebuia sa fie mai cumpatat. Sunt sigur ca declaratiile lui au fost putin cam fortate in presa.

Domnul Sarcina nu este finantator, inca se discuta asta, dar in trecut a fost sponsor. Oficial nu este nici sponsor si nici actionar sau finantator …

Pe domnul Boc il asteptam in continuare, dar pana la ora asta nu se stie nimic oficial. Personal il astept cu mare drag„, a declarat presedintele Pandurilor, in emisiunea „Executii in direct”.

Campioana Ucrainei a dominat clar meciul in fata vicecampioanei Romaniei, la pauza trupa lui Mircea Lucescu avand un avans de patru goluri, dupa reusitele lui Ferreira si Eduardo, ambii cu cate o „dubla”. Gorjenii au izbutit sa inscrie, spre finalul jocului, prin Breeveld, dupa ce Bernard reusise sa inscrie un nou gol pentru ex-sovietici.