FINAL / Dinamo Bucuresti – Petrolul Ploiesti 1-1. Uruguayanul Juan Angel Albin aduce un punct nesperat ploiestenilor, la meciul de debut in Liga 1!

din-petDinamo Bucuresti a primit vizita Petrolului, intr-un meci din etapa a 8-a din Liga 1. Partida s-a disputat pe Arena Nationala in fata a peste 20 000 de spectatori. Din pacate pentru „ros-albi”, dar si pentru tehnicianul Gigi Multescu, partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1, ploiestenii egaland in ultimul minut de joc, prin uruguayanul Juan Angel Albin, la primul meci in trocoul Petrolului! „Cainii” se vor multumi doar cu superbul gol inscris de Curtean, in prima repriza, voleu din marginea careului!

Gigi Multescu are nevoie de toate punctele puse in joc, conducerea dinamovista asteptand sase puncte in urmatoarele doua partide. Dupa infrangerea din etapa treuta cu Pandurii, tehncianul „cainilor” a pregatit o echipa fara Dorin Rotariu, care va lua loc pe banca, desi el este golgheterul echipei in acest sezon, cu trei reusite.

Petrolul este in mare forma, echipa lui Cosmin Contra ocupand prima pozitie in clasament, cu 15 puncte, dar cu una, respectiv doua jocuri in plus fata de Astra si Steaua.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:30.

Echipe probabile:

Dinamo: Balgradean – Fai, Luchin, Grigore, Filip – Rus, Boubacar – Matei, Curtean, Lazar – Tucudean
Antrenor: Gigi Multescu

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme – Hoban, De Lucas – Priso, Teixeira, Boudjemaa – Dore
Antrenor: Cosmin Contra