UPDATE / Runda a patra din Liga 3 a adus o ploaie de goluri la Pascani! Vezi rezultatele complete!

liga-treiVineri, 20 septembrie, s-a disputat etapa a patra a ligii a treia. Scorul etapei a fost la Pascani, unde echipa din localitate a invins pe ASC Radauti cu 6-1. Sambata, de la ora 17:00 se vor disputa ultimele 6 partidei ale etapei.

 

 

 

 

 

Seria 1

FCM Dorohoi (BT) – CSM Moinesti (BC) 2-0
SC FC Ceahlaul Piatra Neamt 2 (NT) – ACS Bucovina Pojorata (SV) 0-2
SCM Petrotub Roman (NT) – FC Cetatea Targu Neamt (NT) 1-0
AS FCM Bacau (BC) – ACS Sporting Suceava (SV), Sporting Suceava sta, Bacaul s-a retras
CS Kosarom Pascani (IS) – ACS Bucovina Radauti (SV) 6-1
CS Stiinta Miroslava (IS) – CS Aerostar Bacau (BC) se disputa sambata, de la ora 17:00.

Seria 2

AFC Rapid Fetesti (IL) – FC Dunarea Calarasi (CL) 0-4
CS Afumati (IF) – SC FC Otelul Galati 2 (GL) 3-3
CS Voluntari (IF) – CS Stefanesti (IF) 1-0
ACS Progresul Cernica (IF) – CS COMPET Ciresu (BR) 2-0
CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Gloria Popesti Leordeni (IF) 1-0
CS Sporting Liesti (GL) – ACS Callatis 2012 Mangalia (CT), sambata, de la ora 17:00.

Seria 3

CS Viitorul Domnesti (IF) – CS Concordia Chiajna 2 (IF) 2-0
CS Inter Clinceni (IF) – Dinamo 1948 Bucuresti 2 1-1
CS Balotesti (IF) – CS Juventus Bucuresti (B) 1-0
CS A.S.R.A. Apa Craiova (DJ) – FC METALOGLOBUS Bucuresti (B) 1-1
FC Bals 2007 (OT) – CS Tunari (IF) 1-0
CS Visina Noua (OT) – CS Podari (DJ) 2-0

Seria 4

CS FC Caransebes (CS) – AFCM Resita 2012 (CS) 1-0
CS Minerul Jilt Matasari (GJ) – CS Pandurii Lignitul Targu Jiu 2 (GJ), Pandurii 2 sta, dupa ce Minerul Matasari
CS Vulturii 2009 (TM) – CS Millenium Giarmata (TM) 3-1
CS Jiul Rovinari (GJ) – FC Hunedoara (HD) 0-2
AS Stiinta Turceni (GJ) – CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic (TM) 1-3
CS Muncitorul Resita (CS) – FC Avrig (SB) 5-0

Seria 5

AFC Ariesul 1907 Turda (CJ) – FC Unirea Dej (CJ) 0-0
CS National Sebis (AR) – CS Unirea Jucu (CJ) 3-0
CS FC Maramures Universitar Baia Mare (MM) – CS Osorhei (BH), Osorhei sta, dupa ce Maramures s-a retras
CS FC Zalau (SJ) – ACS FC Municipal Baia Mare (MM) 4-0
ACF Metalurgistul Cugir 1939 (AB) – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj (CJ) 1-0
CS Ineu (AR) – ACS Soimii Pancota (AR) 1-0

Seria 6

SCM Arges Pitesti 2012 (AG) – FCM Avantul Reghin (MS) 4-1
AFC Fortuna Poiana Campina (PH) – FC MUNICIPAL Campina (PH) 3-2
ACS Civitas Fagaras (BV) – FC Papauti (CV) 1-1
FC Chindia Targoviste (DB) – ACS URBAN Titu (DB) 0-2
FCM Targoviste (DB) – CS Atletic Bradu (AG) 1-3
FC Zagon (CV) – CS CONPET Ploiesti (PH) 2-0

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Viitorul3022
2FC Steaua Bucuresti2720
3CFR Cluj252-1
4CS U Craiova2420
5Dinamo Bucuresti2320
6Astra Giurgiu232-1
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1Gaz Metan Medias2422
2CSM Poli Iasi1922
3FC Botosani172-1
4FC Voluntari162-1
5ACS Poli Timisoara1322
6Concordia Chiajna132-3
7Pandurii Tg Jiu II1220
8ASA Tg. Mures92-1