FINAL / Manchester United – Real Madrid 1-2. Cuneyt Cakir, decisiv in calificarea spaniolilor!

man-realMarti seara, de la ora 21:45, Manchester United si Real Madrid s-au intalnit in returul „optimilor” Champions League. In turul de pe Santiago Bernabeu, Real si Manchester au terminat la egalitate, scor 1-1.

Acum, Ramos si-a introdus mingea in proprie poarta si nimic nu anunta ceea ce avea sa urmeze. Nani este eliminat gratuit, dupa care Modric egaleaza cu un sut superb din afara careului. Trei minute mai tarziu, Cristiano isi aducea echipa in avantaj si soarta calificarii era transata…

Jose Mourinho are la dispozitie totii jucatorii, cu exceptia lui Iker Casillas, inca nerefacut dupa fractura suferita la mana.

Golul marcat in deplasare le ofera elevilor lui Sir Alex ferguson un mic avantaj, dar acestia iau in calcul si eventuale prelungiri pentru meciul din aceasta seara.

Meciul poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe sptfm.ro, incepand cu ora 21:45.

Echipe probabile:

Manchester United: De Gea – Rafael, Evra, Ferdinand, Vidic – Giggs, Carrick, Nani, Cleverley – Welbeck, Van Persie.
Rezerve: Lindegaard, Evans, Valencia, Young, Kagawa, Rooney, Hernández.
Antrenor: Sir Alex Ferguson

Real Madrid: Diego Lopez – Varane, Ramos, Fábio Coentrão, Arbeloa – Khedira, Ozil, Xabi Alonso, Di María – Ronaldo, Higuaín.
Rezerve: Adán, Pepe, Albiol, Kaká, Modrić, José Callejón, Benzema.
Antrenor: Jose Mourinho