Atletico Madrid, calificata in finala Cupei Regelui, unde va intalni pe Real Madrid!

atleticoDupa 2-1 pe teren propriu, cu doua goluri inscrise de Diego Costa, Atletico Madrid a incheiat nedecis, 2-2, la FC Sevilla, calificandu-se in finala Cupei Regelui. Una dintre cele doua reusite i-a apartinut aceluiasi Costa, in minutul 6, care ajunge la sapte goluri in aceasta competitie. Falcao a majorat scorul in minutul 29, dupa o pasa rezultata din contraatacul lui…Costa.

Navas a punctat pentru 1-2 cu sase minute inainte de pauza, iar Rakitic a stabilit rezulattul final in primul dintre cele trei minute de prelungire. Gazdele au incheiat meciul in noua, Medel si Kondogbia fiind eliminati pentru faulturi violente.

Finala Real Madrid – Atletico Madrid va avea loc in ziua de 18 mai, pe o arena care urmeaza sa fie desemnata. Se vehiculeaza orasele Valencia sau Barcelona.

Autor: Radu Levarda (Revista „Sport Revolution”)