EXCLUSIV / Sorin Cartu: „Nu cred ca vreuna dintre echipe va reusi sa ajunga in prelungiri!”

cartu01n-olsIn mansa tur a 16-imilor Ligii Europa, Ajax a invins Steaua cu 2-0, iar Inter Milano a trecut de CFR Cluj cu acelasi scor. Joi seara, in mansa retur, cele doua echipe romanesti vor trebui sa inscrie minimum doua goluri, da sa nu primeasca vreunul, ca sa poata spera la calificarea in optimi.

Fostul tehnician al Stelei si CFR-ului, Sorin Cartu este de parere ca niciuna dintre cele doua echipe n-au forta de a ajunge in cele doua reprize de prelungiri, dar cum in fotbal s-au vazut multe surprize orice este posibil.

Meciurile cu italienii sunt mai usoare cand le joci pe terenul lor! CFR-ul a gresit formula de start, defensiva, ei primind gol pe contraatac… Nu cred ca vreuna din echipe va reusi sa duca meciurile in prelungiri, dar se pot intampla multe…

Fotbalul a oferit multe surprize, dar realist vorbind, un avantaj de 2-0 este imparabil de remontat. Iar astfel de echipe, precum Ajax si Inter mai greu pot pierde la o diferenta mai mare de scor.

Lipsa celor doi inchizatori ai Stelei se va simti, dadaea o siguranta echipei. Bourceanu trebuia eliminat in meciul tur, iar faptul ca au terminat in 11 contra 11 este numai meritul arbitrului. Acum se va vedea cum vor judeca antrenorii„, a mai spus Sorin Cartu in emisiunea „Executii in direct”.

Etichetat cu: , , , , , , , ,