VIDEO – Didier Drogba, gol la debutul in tricoul lui Galatasaray!

drogbaGalatasaray a reusit in aceasta iarna doua transferuri de marca. Turcii au reusit achizitionarea olandezului Wesley Sneijder, de la Inter Milano, si a lui Didier Drogba, intors in Europa dupa un sezon petrecut in China.

Ivorianul a debutat in tricoul Galatei in meciul din aceasta etapa, contra celor de la Akhisar Belediyespor, echipa aflata pe ultimul loc al clasamentului. Drogba a intrat pe teren in minutul 63, cand l-a inlocuit pe Bulut si a reusit sa deschida scorul dupa doar cinci munute, cu o lovitura de cap de la 11 metri.

Dupa numai trei minute, Galatasaray a facut 2-0, dupa golul reusit de Burak Yilmaz din pasa aceluiai Drogba.

In final Galatasaray s-a impus cu 2-1, Vardar inscriind pentru 1-2, in minutul 85.