VIDEO / Un fundas de 19 ani a reusit golul serii in Europa League. Umtiti isi scrie numele cu majuscule pe lista marcatorilor din Europa

umtiti-lyonSamuel Umtiti, fundasul de 19 ani al lui Olympique Lyon a marcat un prim gol al carierei in Europa League, care a ridicat tribunele in picioare.

Dupa o minge respinsa de Gallas cu capul, Umtiti a rucat pana in apropierea careului advers, din coltul caruia a sutat din prima direct in vinclul opus a lo portii englezilor, restabilind astfel egalitatea in minutul 55, dupa ce Tottenham deschisese scorul in prelugnirile primei reprize.

In ciuda golului fabulor reusit de Umtiti, Tottehnam s-a impus cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Bale, eficient de fiecare date in minutele suplimentare ale celor doua reprize (45+1), (90+3).