Gigi Becali n-a mai rezistat: „N-am jucat nimic! La ultimul meci am sa fiu prezent si n-am sa stau sa vad cum pierdem iar, ca sunt Gigi Becali!”

Steaua a avut cea mai slaba prestatie din acest an, in amicalul cu Mlada Boleslav, scor 0-1, in urma careia Gigi Becali s-a declarat steaua-mlada-0-1pentru prima data foarte dezamagit. Chiar daca lui Reghecampf i-au lipsit 8 titulari, patronul Stelei se astepta ca echipa să evolueze mult mai bine.

Spre deosebire de ce am vazut pana acum, in seara asta a fost un meci aiurea. Nu am jucat nimic! Asta este mai grav. Echipa a doua trebuie sa joace ca prima echipa. Nu s-a jucat fotbal.

Pe Reghecampf l-am sunat la pauza sa-i spun ca ma deranjeaza jocul. La ultimul meci o sa ma duc si eu. O sa fie victorie. O sa le spun ca pana acum a fost ce a fost, a fost pregatire, dar eu nu pot sa ma uit cum iau bataie, ca sunt Gigi Becali„, a spus Becali la Digi Sport.

Trimis in teren din primul minut, Mihai Costea a dezamagit din nou si nu mai are nici o sansa sa mai continue in Ghencea.

Nu mi-a placut nici unul. Dau eu 100.000 cui vrea sa-l ia pe Mihai Costea. Sansa lui Mihai Costea este…nici o scapare! Porumboiu a avut niste probleme, dar o sa reiau discutiile cu el. Mititelu mi-a promis ca nu vor exista probleme cu acele clauze contractuale, pe care el nu le va activa niciodata„, a mai spsu Becali la Digi Sport.