FINAL / Amical: Otelul Galati – Dinamo Kiev 0-1! Petre Grigoras inca nu-si pune amprenta pe rezultatele fostei campioane

otelulOtelul Galati a fost invinsa cu scorul de 0-1 de Dinamo Kiev, intr-o partida controlata in cea mai mare masura de ucrainienii antrenati de Oleh Blokhin. Unicul gol al partidei a fost inscris de Andriy Tsurikov, in minutul 62, dupa o greseala in apararea Otelului. Cu toate acestea linia defensiva a galatenilor a dat randament, tinand cont de multiplele ocazii pe care le-au avut adversarii. In schimb, atacurile otelarilor au fost de cele mai multe ori lipsite de forta.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

FINAL

89′ Cartonass galben pentru Jaka Stromajer.

84′ Dan Popescu vede direct cartonasul rosu. Desi etre Grigoras are dreptul la o noua schimbare, mahjoirtatea jucatorilor galateni sunt deja la autocar si Otelul va juca ultimele minute ale partidei in inferioritate numerica.

81′ Dinamo Kiev bate o lovitura libera, dar fundasii Otelului resping fara probleme.

77′ Otelul nu reuseste sa mai puna in pericol poarta adversa si da dovada de lipsa de imaginatie pe faza ofensiva.

71′ Daud Gazale acuza dureri si este inlocuit cu Samule Cojoc.

67′ Sipovic primeste cartonasul galben  pentru un fault asupra lui Bohadov.

62′ GOL Dinamo Kiev! Andriy Tsurikov reuseste sa devanseze apararea Otelului si isncrie cu un sut din apropiere, ramas singur cu cu Branet.

53′ Ratare uriasa pentru Dinamo Kiev! Serhiy Sydorchu, suteaza puternic din marginea careului, dar rateaza doar cu putin cadrul portii aparate de Gravoc.

51′ Vancea este faultat! otelul obtine o lovitura libera de pe partea stanga. Zaharia isi asuma rolul de a executa lovitura, dar centrarea sa pe coltul scurt nu este interceptata de niciun coechipier.

46′ Se reia meciul. Echipa Otelului a schmbat la pauza cea mai mare parte dintre titulari.

PAUZA

44′ Bohdanov suteaza peste poarta aparat de Grahovac, iar galatenii scapa din nou de gol.

42′ Fundasii Otelului resping un atac initiat de Andriy Tsurikov.

39′ Astafei vede cartonasul galben.

34′ Grahovac retine un sut slab expediat de Haruna.

31′ Ocazie mare pentru Dinamo! Andriy Bohadov suteaza periculos din marginea careului si nimereste bara. Grahovac era invins.

26′ Otelul ataca preponderent pe partea dreapta. Pasa spre Didi nu isi atinge insa tinta.

18′ Neagu centreaza in adancime pentru Astafei, dar sutul este prea puternic si mingea iese in aut de poarta.

15′ Giurgiu este accidentat, iar Sydorchuk este avertizat.

9′ Un nou corner pentru Otelul. Dinamo respinge.

5′ Neagu expediaza un sut pe poarta, dar poratrul advers retine.

2′ Otelul obtine primul corner al meciului. Centrarea este respinsa de fndasii lui dinamo Kiev.

1′ A inceput meciul.

Postat în FOTBAL INTERN

1. paul spune:

Oare nu ar fi fost logic sa scrieti si formatiile de start ale celor doua echipe?