Bokila, „fiul ratacitor” al Petrolului a revenit printre „lupii galbeni”, cu scuzele de rigoare

bokilaAtacantul Jeremy Bokila a revenit la Petrolul, adresand scuze tuturor celor pe care i-a dezamagit in ultimele saptamani, dupa ce a plecat fara autorizatie din cantonamentul „lupilor galbeni” incercand sa-si gaseasca un contract in strainatate.

Atacantul congolez si-a exprimat regretul pentru greselile comise si vrea sa-si rascumpere greseala cu multe goluri.

„Imi cer scuze coechipierilor, antrenorilor si suporterilor echipei noastre. Stiu ca nu este normal ceea ce s-a intamplat, dar a fost o neintelegere la mijloc. Vreau sa joc in continuare la FC Petrolul si sper sa inscriu cat mai multe goluri pentru echipa noastra, sa o ajut sa-si indeplineasca obiectivele”, a declarat fotbalistul.

Congolezul a ratat primul stagiu de pregatire al Petrolului si se va antrena singur in Turcia in perioada urmatoarea, pentru  a reveni alaturi de coechipierii sai in cel de-al doilea cantonament al iernii care va avea loc la Belek.

Managerul Sportiv al Petrolului, Marius Nicolae spune ca atacantul nu va fi pedepsit pentru razvratirea sa, alimentata in mare parte de impresarii sai.

„Ma bucur ca am reusit sa il fac pe Jeremy sa inteleaga faptul ca a fost folosit de impresarii sai. Jucatorul m-a asigurat ca nu a dorit niciun moment sa se transfere la Steaua. Totul a fost regizat de agentii lui, Tony Finnigan si Richard Trafford, reprezentand firma Kentaro. Pentru clubul nostru, cei doi sunt persona non-grata si iese din discutie orice viitoare colaborare. Nu putea sa existe alt final al acestui mult mediatizat caz Bokila, in conditiile in care FC Petrolul si-a indeplinit toate conditiile contractuale fata de jucator. Pentru faptul ca a lipsit nejustificat de la pregatiri, Jeremy Bokila se va supune sanctiunilor prevazute in Regulamentul de Ordine Interioara al FC Petrolul Ploiesti. Acum are mult de recuperat si va trebui sa munceasca la antrenamente de doua ori mai mult decat colegii lui ca sa recastige un loc in echipa si, totodata, respectul fanilor„, a spus Marius Nicolae pe site-ul oficial al Petrolului Ploiesti.

Etichetat cu: , , ,
Postat în LIGA I

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj19712
2FC Botosani1678
3CS U Craiova1576
4FCSB1574
5Dinamo Bucuresti1274
6Astra Giurgiu1273
7ACS Poli Timisoara107-1
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari87-2
10OSK Sf Gheorghe67-7
11FC Viitorul57-3
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna27-5
14Juventus Bucuresti27-7