Mutu, dubla pentru Ajaccio in fata Lyonului! Corsicanii s-au impus cu 3-1!

mutu-dubla-lyonAtacantul roman a inscris minutul 65 cu o lovitura de cap din numai 5 metri, iar in prelungiri a stabilit scorul final dintr-o lovitura de la 11 metri. Belghazouani a egalat in minutul 57 pentru gazde, dupa ce Lacazette deschisese scorul in minutul 53. Scor final, Ajaccio -O. Lyon 3-1!

Cu aceste dubla, Mutu a ajuns la 7 goluri marcate pentru Ajaccio in acest sezon din Ligue 1. In clasament, echipa romanului urca pe 14 in vreme ce Lyon ramane pe locul secund, la trei puncte distanta fata de liderul PSG, victorioasa la Toulouse.

In Italia, Sport Mediaset noteaza: „Super Adrian Mutu o bate pe Lyon! Atacantul roman i-a rapus pe lyonezi cu o dubla„.

Nici olandezii nu trec cu vederea performanta atacantului roman: „Mutu a sicanat-o pe Lyon. Fostul jucator al lui Chelsea si Juventus a facut diferenta cu cele doua goluri reusite„.

In timp ce in Anglia, Sports Mole scrie: „Mutu ii aduce victoria lui Ajaccio in partida cu Lyon„.