INCREDIBIL/ Si-a iesit din minti dupa meciul cu Real! „Mai taci, esti doar marioneta lui Mourinho!”

messi-arbeloa-alonsoUn incident greu de imaginat, daca ne referim la cvadruplului castigator al „Balonului de Aur”, s-a petrecut, miercuri seara, dupa finalul primei manse din Cupa Regelui, Real Madrid – FC Barcelona, scor 1-1.

Presa spaniola a scos la iveala atitudinea argentinianului de pe toata durata partidei, cu precadere cea din repriza secunda si de la finalul partidei.

Totul a inceput in debutul reprizei secunda atunci cand Messi s-a intors catre banca tehnica a madrilenilor scuipand de mama focului in urma unei decizii a arbitrului. Dupa meci atitudinea cel putin ciudata a argentinianului a continuat si in timp ce se indepta catre vestiare s-a adresat secundului  echipei gazde, Aitor Karanka, in niste termeni desturi de duri: „Tu ce te uiti, nu esti decat o marioneta a lui Mourinho!”.

Jurnalistii de la ABC mai spun ca dupa finalizarea declaratiilor din zona mixta, Messi s-a intalnit cu Arbeloa, acesta fiind tinta unui nou limbaj degradant al argentianului tocmai cand fundasul Realului se pregatea sa intre in masina unde era asteptat de sotia insarcinata.

Acest ultim incident a fost confirmat si de Callejon: „”Pe teren se mai intampla sa fie atmosfera incinsa, se mai spun lucruri regretabile, asta e una, dar alta e sa stai sa astepţi dupa meci o ora in parcare pentru a te lua de un alt fotbalist, care e cu sotia lui, insarcinata. Asta demonstreaza ca cei buni nu sunt mereu asa buni si cei rai nu-s asa rai”, a declarat mijlocasul Realului.