Liga Europa / Turul I preliminar – Brigada romaneasca la FK Jagodina – FC Ordabasy Shymkent

UEFA a delegat o brigada de arbitrii romani la un joc contand pentru turul primul preliminar al Ligii Europa editia 2012/2013,  partida dintre dintre FK Jagodina (Serbia) si FC Ordabasy Shymkent (Kazahstan). Radu Petrescu va fi la centru, inlocuindu-l pe Augustus Constantin, primul fiind ajutat la linii de Adrian Ghinguleac si Cristian Nica. Arbitru de rezerva a fost desemnat Dragos Istrate.

Fluierul de start al brigazii din Romania va fi dat joi, de la ora 18.30, pe stadionul oraselului sarb, Jagodina, aflat la sud de capitala Belgrad.

Astfel, Petrescu bifeaza primul sau joc la centru intr-o competitie europeana de seniori, pana acum avand doar statut de rezerva la cateva dispute destul de galonate din precedenta editie a Europa League, precum Manchester City – Lech Poznan, Leverkusen – Atletico Madrid sau Lille – Valencia

Programul de joi din Turul I al Ligii Europa:

Xazar Länkäran – Kalju, ora 17:00
Renova – Libertas, ora 17:30
Jagodina – Ordabasy, ora 17:30
Trans – Inter Bakı, ora 17:30
KuPS – Llanelli, ora 17:00
Levadia – Siauliai, ora 17:45
JJK – Stabæk, ora 18:00
Bakı – Mura, ora 18:00
Elfsborg – Floriana, ora 18:00
Rudar Pljevlja – Shirak, ora 18:00
Pyunik – Zeta, ora 18:00
Differdange – NSI, ora 18:30
Suduva – Daugava, ora 18:30
Dacia – Celje, ora 18:30
Torpedo Kutaisi – Aktobe, ora 19:00
Birkirkara – Metalurg Skopje, ora 19:00
Tirana – Grevenmacher, ora 19:00
Sarajevo – Hibernians, ora 19:30
FC Santa Coloma – Osijek, ora 19:30
Twente – UE Santa Coloma, ora 19:45
Olimpija Ljubljana – Jeunesse Esch, ora 20:00
Lech – Zhetysu, ora 20:00
EB/Streymur – Gandzasar, ora 20:00
MTK – Senica, ora 20:15
Flamurtari – Honved, ora 20:30
La Fiorita – Liepajas Metalurgs, ora 20:30
Teuta – Metalurgi Rustavi, ora 20:30
Cefn Druids – MYPA, ora 20:30
Cliftonville – Kalmar, ora 20:45
Bohemians – Thor, ora 20:45
St Patrick’s – IBV, ora 20:45
Bangor – Zimbru, ora 20:45
Crusaders – Rosenborg, ora 21:00
Borac – Celik Niksic, ora 21:05
FH – Eschen/Mauren, ora 21:15

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Europa League

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB622
2CFR Cluj422
3CS U Craiova422
4FC Botosani421
5Dinamo Bucuresti322
6FC Voluntari321
7FC Viitorul321
8OSK Sf Gheorghe320
9ACS Poli Timisoara320
10Astra Giurgiu32-1
11Concordia Chiajna12-1
12CSM Poli Iasi12-2
13Gaz Metan Medias12-3
14Juventus Bucuresti02-4