Liga Europa / Turul I preliminar – Brigada romaneasca la FK Jagodina – FC Ordabasy Shymkent

UEFA a delegat o brigada de arbitrii romani la un joc contand pentru turul primul preliminar al Ligii Europa editia 2012/2013,  partida dintre dintre FK Jagodina (Serbia) si FC Ordabasy Shymkent (Kazahstan). Radu Petrescu va fi la centru, inlocuindu-l pe Augustus Constantin, primul fiind ajutat la linii de Adrian Ghinguleac si Cristian Nica. Arbitru de rezerva a fost desemnat Dragos Istrate.

Fluierul de start al brigazii din Romania va fi dat joi, de la ora 18.30, pe stadionul oraselului sarb, Jagodina, aflat la sud de capitala Belgrad.

Astfel, Petrescu bifeaza primul sau joc la centru intr-o competitie europeana de seniori, pana acum avand doar statut de rezerva la cateva dispute destul de galonate din precedenta editie a Europa League, precum Manchester City – Lech Poznan, Leverkusen – Atletico Madrid sau Lille – Valencia

Programul de joi din Turul I al Ligii Europa:

Xazar Länkäran – Kalju, ora 17:00
Renova – Libertas, ora 17:30
Jagodina – Ordabasy, ora 17:30
Trans – Inter Bakı, ora 17:30
KuPS – Llanelli, ora 17:00
Levadia – Siauliai, ora 17:45
JJK – Stabæk, ora 18:00
Bakı – Mura, ora 18:00
Elfsborg – Floriana, ora 18:00
Rudar Pljevlja – Shirak, ora 18:00
Pyunik – Zeta, ora 18:00
Differdange – NSI, ora 18:30
Suduva – Daugava, ora 18:30
Dacia – Celje, ora 18:30
Torpedo Kutaisi – Aktobe, ora 19:00
Birkirkara – Metalurg Skopje, ora 19:00
Tirana – Grevenmacher, ora 19:00
Sarajevo – Hibernians, ora 19:30
FC Santa Coloma – Osijek, ora 19:30
Twente – UE Santa Coloma, ora 19:45
Olimpija Ljubljana – Jeunesse Esch, ora 20:00
Lech – Zhetysu, ora 20:00
EB/Streymur – Gandzasar, ora 20:00
MTK – Senica, ora 20:15
Flamurtari – Honved, ora 20:30
La Fiorita – Liepajas Metalurgs, ora 20:30
Teuta – Metalurgi Rustavi, ora 20:30
Cefn Druids – MYPA, ora 20:30
Cliftonville – Kalmar, ora 20:45
Bohemians – Thor, ora 20:45
St Patrick’s – IBV, ora 20:45
Bangor – Zimbru, ora 20:45
Crusaders – Rosenborg, ora 21:00
Borac – Celik Niksic, ora 21:05
FH – Eschen/Mauren, ora 21:15

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Europa League

Comenteeeezi?!!

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB44108
2FC Viitorul44104
3Dinamo Bucuresti40107
4CFR Cluj3310-6
5CS U Craiova3110-6
6Astra Giurgiu2710-7
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1CSM Poli Iasi38119
2Gaz Metan Medias37126
3FC Voluntari33111
4FC Botosani30113
5Pandurii Tg Jiu II2612-4
6ACS Poli Timisoara23120
7Concordia Chiajna2312-6
8ASA Tg. Mures1311-9