Campionatul European de Handbal din Serbia, gata de start

Competitia din acest an se va desfasura in perioada 15-29 ianuarie, iar meciurile se vor disputa in patru orase: Belgrad, Novi Sad, Vrsac si Nis.

Detinatoarea actuala a titlului este Franta, totodata favorita la castigarea trofeului.

Meciul de start al Campionatului European de Polo se va juca intre Germania si Cehia, partida programata la 18.20.

Competitia este impartita in patru grupe, in care fiecare echipa va juca cu fiecare adversara. Primele trei echipe clasatate vor merge in fazele superioare.

Iata programul competitiei si componenta grupelor:

Grupa A (meciurile se vor disputa la Belgrad): Polonia, Danemarca, Serbia, Slovacia
 
Duminica, 15 ianuarie

Polonia – Serbia(19:15)
Danemarca – Slovacia(21:15)

Marti, 17 ianuarie

Slovacia – Polonia(19:15)
Serbia – Danemarca(21:15)

Joi, 19 ianuarie

 
Polonia – Danemarca(19:15)
Serbia – Slovacia(21:15)

Grupa B (Nis): Germania, Suedia, Cehia, Macedonia

Duminica, 15 ianuarie

Germania – Cehia(18:20)
Suedia – Macedonia(20:30)

Marti, 17 ianuarie

Macedonia – Germania(19:15)
Cehia – Suedia(21:15)

Joi, 19 ianuarie

Germania – Suedia(19:15)
Cehia – Macedonia(21:15)

Grupa C (Novi Sad): Franta, Ungaria, Spania, Rusia

Luni, 16 ianuarie

Franta – Spania(19:15)
Ungaria – Rusia(21:15)

Miercuri, 18 ianuarie

Rusia – Franta(19:15)
Spania – Ungaria(21:15)

Vineri, 20 ianuarie

Spania – Rusia(19:15)
Franta – Ungaria(21:15)

Grupa D (Vrsac): Croatia, Norvegia, Islanda, Slovenia

Luni, 16 ianuarie

Norvegia – Slovenia(19:10)
Croatia – Islanda(21:10)

Miercuri, 18 ianuarie

Slovenia – Croatia(19:10)
Islanda – Norvegia(21:10)

Vineri, 20 ianuarie

Islanda – Slovenia(19:10)
Croatia – Norvegia(21:10).

Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Viitorul3022
2FC Steaua Bucuresti2720
3CFR Cluj252-1
4CS U Craiova2420
5Dinamo Bucuresti2320
6Astra Giurgiu232-1
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1Gaz Metan Medias2422
2CSM Poli Iasi1922
3FC Botosani172-1
4FC Voluntari162-1
5ACS Poli Timisoara1322
6Concordia Chiajna132-3
7Pandurii Tg Jiu II1220
8ASA Tg. Mures92-1