Campionatul European de Handbal din Serbia, gata de start

Competitia din acest an se va desfasura in perioada 15-29 ianuarie, iar meciurile se vor disputa in patru orase: Belgrad, Novi Sad, Vrsac si Nis.

Detinatoarea actuala a titlului este Franta, totodata favorita la castigarea trofeului.

Meciul de start al Campionatului European de Polo se va juca intre Germania si Cehia, partida programata la 18.20.

Competitia este impartita in patru grupe, in care fiecare echipa va juca cu fiecare adversara. Primele trei echipe clasatate vor merge in fazele superioare.

Iata programul competitiei si componenta grupelor:

Grupa A (meciurile se vor disputa la Belgrad): Polonia, Danemarca, Serbia, Slovacia
 
Duminica, 15 ianuarie

Polonia – Serbia(19:15)
Danemarca – Slovacia(21:15)

Marti, 17 ianuarie

Slovacia – Polonia(19:15)
Serbia – Danemarca(21:15)

Joi, 19 ianuarie

 
Polonia – Danemarca(19:15)
Serbia – Slovacia(21:15)

Grupa B (Nis): Germania, Suedia, Cehia, Macedonia

Duminica, 15 ianuarie

Germania – Cehia(18:20)
Suedia – Macedonia(20:30)

Marti, 17 ianuarie

Macedonia – Germania(19:15)
Cehia – Suedia(21:15)

Joi, 19 ianuarie

Germania – Suedia(19:15)
Cehia – Macedonia(21:15)

Grupa C (Novi Sad): Franta, Ungaria, Spania, Rusia

Luni, 16 ianuarie

Franta – Spania(19:15)
Ungaria – Rusia(21:15)

Miercuri, 18 ianuarie

Rusia – Franta(19:15)
Spania – Ungaria(21:15)

Vineri, 20 ianuarie

Spania – Rusia(19:15)
Franta – Ungaria(21:15)

Grupa D (Vrsac): Croatia, Norvegia, Islanda, Slovenia

Luni, 16 ianuarie

Norvegia – Slovenia(19:10)
Croatia – Islanda(21:10)

Miercuri, 18 ianuarie

Slovenia – Croatia(19:10)
Islanda – Norvegia(21:10)

Vineri, 20 ianuarie

Islanda – Slovenia(19:10)
Croatia – Norvegia(21:10).

Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB44108
2FC Viitorul44104
3Dinamo Bucuresti40107
4CFR Cluj3310-6
5CS U Craiova3110-6
6Astra Giurgiu2710-7
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1CSM Poli Iasi38119
2Gaz Metan Medias34113
3FC Voluntari33111
4FC Botosani30113
5ACS Poli Timisoara23111
6Concordia Chiajna2311-3
7Pandurii Tg Jiu II2311-5
8ASA Tg. Mures1311-9